MASTER STUDIJE - konkurs

UNIVERZITET DONJA GORICA

FILOLOŠKI FAKULTET

KONKURS

Za upis na postdiplomske akademske master studije, studijski program ENGLESKI JEZIK (nastavnički i prevodilački modul) u dvogodisnjem trajanju, obima 120 ECTS.

Pravo na konkurs imaju kandidati koji su završili osnovne studije (Bachelor diploma, 180 ECTS) ili specijalisticke studije Engleskog jezika i književnosti (diploma specijaliste, 240 ECTS). Za studente koji već imaju završene specijalističke studije, radiće se ekvivalencija položenih ispita.

Dokumenta potrebna za upis:

- uvjerenje/diploma o prethodno završenim studijama,

- kopija lične karte,

- dvije fotografije.

Prednosti studijskog programa:

• Nastavna praksa u osnovnoj skoli, gimnaziji i Centru za strane jezike UDG u trajanju od dva semestra (20 kredita)
  • Kompletna zastupljenost PPM (pedagoško/psihološko/metodičke) grupe predmeta (15 kredita)
  • Jednosemestralna stručna praksa u prevodilačkoj agenciji/birou (10 kredita)
  • Simulacija usmenog prevodjenja uz prevodilačke alate (15 kredita)
  • Profesori sa bogatim iskustvom izuzetno priznati u svojim oblastima

Prijem dokumenata je u kancelariji Filološkog fakulteta na prvom spratu, radnim danima od 10.00 do 12.00.

Kontakt osoba: Dragiša Vukotić, email: dragisa.vukotic@udg.edu.me, tel. 067 557 698.