Okrugli sto „Borba protiv femicida u Crnoj Gori“

Poštovane studentkinje i studenti,

Univerzitet Donja Gorica u okviru projekta Gender mainstreaming u visokom obrazovanju UNIGEM, organizuje okrugli sto na temu „Borba protiv femicida u Crnoj Gori“, u okviru kampanje „16 dana aktivizma protiv rodno saznovanog nasilja - protiv femicida".

Okrugli sto će biti održan u utorak, 5. decembra 2023. godine u 12h u amfiteatru AS. Učesnici okruglog stola će biti predstavnici/e organizacija civilnog društva, a posebno nevladinih organizacija koje imaju dugogodišnje iskustvo u borbi protiv rodno zasnovanog nasilja, kao i predstavnici/e univerziteta, te nadležnih institucija, u prvom redu ministarstava, policije i predstavnici/e sudova. U prilogu ovog obavještenja možete pronaći agendu okruglog stola. Pozivamo Vas da, ukoliko ste zainteresovani, prisustvujete ovom događaju.