PRAVILNIK O DISCIPLINSKOJ ODGOVORNOSTI STUDENATA I STUDENTKINJA

Obavještavamo studentkinje i studente da je na snazi novi Pravilnik o disciplinskoj odgovornosti studenata i studentkinja.

Želimo da vas obavijestimo da je na sjednici Senata održanoj dana 21. februara 2024. godine, usvojen novi Pravilnik o disciplinskoj odgovornosti studenata i studentkinja UDG. Novu verziju Pravilnika možete preuzeti prateći ovaj link.

Danom donošenja ovog pravilnika prestaje da važi Pravilnik o disciplinskoj odgovornosti studenata Univerziteta Donja Gorica br. 22/109 od 11.4.2022. godine. Svi postupci koji su započeti po starom pravilniku, po istom će biti i okončani.

Dodatno, skrećemo pažnju da je na sjednici disciplinskih komisija svih fakulteta, koja je održana dana 16. februara 2024. godine, donijeta odluka o primjeni strožije kaznene politike, pa skrećemo pažnju studentima i studentkinjama da će kazne koje će disciplinske komisije izricati u narednom periodu biti strožije.

Skrećemo pažnju na najčešće vidove krđenja Pravilnika o disciplinskoj odgovornosti:

• Lažno skeniranje QR koda;
  • Ispisana ruka;
  • Listice;
  • Telefon u džepu.

Na kraju, shodno odluci Senata, imena studenata i studentkinja koji su kažnjeni, kao i izrečene kazne, biće istaknute na sajtu.