Informacija za studente prve godine: Obavezan kurs o akademskom integritetu/Information for the first year students. Mandatory course on academic integrity

Poštovane koleginice i kolege,

ovo obavještenje je namijenjeno studentima i studentkinjama osnovnih studija na svim Fakultetima i studijskim programima UDG-a koji su upisali studije ove studijske godine (sa brojem indeksa 24/xxx).

U cilju razvoja kulture akademskog integriteta, koji je jedan od stubova razvoja UDG-a, svi studenti osnovnih studija upisani studijske 2024/25. godine su obavezni da prodju online kurs Akademski integritet i akademsko pisanje i polože ispit koji se odnosi na ovaj kurs.

Da bi to učinili studenti treba da se registruju na online kurs preko sljede
ćeg linka.

Da biste pristupili kursu, potrebno je da kliknete na Započni kurs, nakon čega će se otvoriti prozor za prijavu.

Klikom na polje Prijavi se student ili studentkinja treba da prođu kroz kratak proces registracije (unijeti ime i prezime, email adresu, lozinku, u opadajućem meniju odabrati fakultet i unijeti broj indeksa).

Obratiti pažnju da se broj indeksa unosi u formatu xxx/24 (a ne 24/xxx).

Nakon unosa podataka na email adresu studenta stići će mail sa adrese Akademski integritet savjetevrope@integritet.udg.edu.me kojim se traži verifikacija naloga. Jednostavnim klikom na odgovarajući link studenti i studentkinje će dobiti pristup platformi i moći će da prate kurs samostalno.

Kurs se sastoji od nekoliko kratkih video lekcija, nakon čega student polaže test/ispit (takođe online).

Studenti
osnovnih studija na svim Fakultetima i studijskim programima UDG-a koji su upisali studije ove studijske godine su obavezni da prođu i polože test tokom prvog semestra.

Na Filološkom fakultet ovaj kurs se vezuje za  predmet Savremeni engleski jezik. Uspješan završetak kursa i polaganje ispita biće uslov za polaganje ovog predmeta.

U slučaju tehničkih problema studenti i studentkinje treba da pošalju mail na email adresu akademski.integritet@udg.edu.me u kome ce opisati problem.

Srdačan pozdrav,

Tim Akademski integritet na UDG